بیمه سرا نمایندگی بیمه ایران
021-44001971
بیمه سرا نمایندگی بیمه ایران

اخبار بیمه

تخفیف بیمه ایران به مناسبت سالروز تاسیس

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank
852
تخفیف بیمه ایران به مناسبت سالروز تاسیس

بیمه ایران در پانزدهم آبان 1314 با دو میلیون تومان سرمایه آغاز به کار کرد و پس از سپری شدن 84 سال هم اکنون با حمایت مردم شریف ایران و با تکیه بر توان کارکنان و نمایندگان یکی از بزرگترین شرکت های بیمه در خاورمیانه با سرمایه بیش از 3400 میلیارد تومان است . به مناسبت سالروز تاسیس اولین شرکت بیمه ایرانی از تاریخ 15 آبان 1398 و به مدت 10 روز مجموعه ای از تخفیف ها در رشته های مختلف بیمه ای به شرح زیر توسط بیمه ایران قابل ارائه به بیمه گذاران ارجمند میباشد .

میزان تخفیف در هر رشته بیمه ای به شرح زیر است :

 

  1. بیمه بدنه اتومبیل (تا 15%)
  2. بیمه آتش سوزی صنعتی و غیرصنعتی ( 10%)
  3. بیمه حوادث و عدم النفع رانندگان ( 20%)
  4. بیمه مسئولیت ناشی از آتش سوزی (20%)
  5. بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالای ایرانی (20%)
  6. بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان (10%)
  7. بیمه مسئولیت مدیر یا هیات مدیره ساختمان (20%)
  8. بیمه وقفه در کسب و کار پزشکان و پیراپزشکان (20%)
  9. بیمه حوادث انفرادی (20%)

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank

Bimehsara Com OffreNews

به مناسبت فرارسیدن 15 آبان ماه هشتاد و سومین سالروز تاسیس شرکت سهامی بیمه ایران 10% تخفیف ویژه به خریداران بیمه بدنه خودروهای سواری علاوه بر سایر تخفیف ها اعمال خواهد شد.تخفیف مذکور از تاریخ 1397/08/15 لغایت 1397/09/04 قابل ارائه خواهد بود . لذا بدینوسیله به کلیه بیمه گذاران محترم توصیه میگردد با استفاده از این فرصت نسبت به خرید بیمه بدنه اقدام نمایند .لازم به ذکر است با افزایش سرسام آور قیمت خودروها و لوازم یدکی داشتن بیمه بدنه جهت جبران خسارت های احتمالی ناشی از تصادف و یا سرقت بیش از پیش ضروری به نظر میرسد .

سایر تخفیف های بیمه بدنه بیمه ایران عبارتند از :
1- تخفیف عدم خسارت :سال اول 25% سال دوم 35% سال سوم 45% سال چهارم 60%
2- تخفیف خودروهای صفر کیلومتر : خودروهای سواری 30% بارکش 20%
3- تخفیف گروهی:در صورتیکه بیمه گذار بصورت یکجا برای بیش از 50 خودرو بیمه بدنه خریداری کند با توجه به تعداد بیمه بدنه خریداری شده از 10 الی 20 درصد تخفیف داده میشود
4- تخفیف ویژه ایثارگران : جانبازان و آزادگان عزیز و اعضای محترم خانواده شهدا در زمان خرید بیمه بدنه میتوانند از تخفیف 20% بهره مند شوند
5- تخفیف ویژه اعضاء محترم هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور 10%
6- تخفیف ویژه به خودروهای با کیفیت : به خودروهایی که از سال ساخت آنها بیش از 5 سال سپری نشده باشد و دربانک اطلاعاتی بیمه ایران جزو خودروهای با کیفیت باشند 10% تخفیف ویژه کیفیت داده میشود
7- تخفیف نقدی : در صورت پرداخت نقدی حق بیمه بدنه 10% تخفیف اعمال میشود
نکته : حداکثر تخفیف قابل ارائه در بیمه بدنه از 70% تجاوز نخواهد کرد

محاسبه و خرید آنلاین بیمه بدنه بیمه ایران 

ابطال دستورالعمل نحوه پرداخت خسارت خودروهای غير متعارف - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

Rating StarRating StarRating StarRating StarRating Star

Bimehsara Com Luxury

تردد خودروهای لوکس  و گران قيمت در خيابان های کشور در سال های اخير علاوه بر اينکه نشانه هايی از پيشرفت و افزايش رفاه جامعه بوده است موجبات نگرانی و ترس رانندگان نیز شده است چرا که گاهی ارزش  هرکدام از اين خودروهای لوکس از سرمايه کل زندگی بسياری از افراد جامعه بيشتر است و در صورت وقوع يک تصادف با چنين خودروهايی جبران خسارت احتمالی بسيار سخت و حتی برای بعضی از افراد غير ممکن خواهد بود . لذا اين دغدغه باعث شد تا نمايندگان مجلس شورای اسلامی در قانون جديد بيمه شخص ثالث با هدف حمايت از افراد کم برخوردار  جامعه خودروها را به دو گروه خودروهای متعارف و غير متعارف تقسيم بندی  کنند .

تعريف خودروی متعارف و غير متعارف 

در تبصره 4 ماده 8 قانون بيمه شخص ثالث آمده است "منظور از خودرو متعارف خودرويی است که قيمت آن کمتر از پنجاه درصد سقف تعهدات بدنی که در ابتدای هر سال مشخص ميشود باشد." به عبارت ديگر خودروهايی که ارزش آنها بيشتر از پنجاه درصد سقف تعهدات بدنی (ديه ماههای حرام ) باشد  خودرو غير متعارف محسوب ميشوند . با اين تعريف هر خودرويی که ارزش آن در سال 1398 بيشتر از 180 ميليون تومان باشد غير متعارف محسوب خواهد شد .

تعيين سقف پرداخت خسارت مالی به خودروهای غير متعارف 

در تبصره 3 ماده 8 قانون جديد بيمه شخص ثالث سقف پرداخت خسارت مالی به خودروهای لوکس مشخص شده است در اين تبصره آمده است:

"خسارت مالی ناشی از حوادث رانندگی صرفا تا ميزان خسارت متناظر وارد به گرانترين خودرو متعارف از طريق بيمه شخص ثالث و يا مقصر حادثه قابل جبران خواهد بود."

به عبارت ديگر چنانچه به عنوان مثال يک پرايد در تصادف با يک بنز  که يک ميليارد تومان ارزش دارد باعث آتش سوزی و از بين رفتن کامل بنز شود با فرض مقصر شناخته شدن پرايد حداکثر خسارتی که مالک بنز از مقصر حادثه يعنی راننده پرايد ميتواند قانونا" مطالبه نمايد 180 ميليون تومان خواهد بود و راننده پرايد نسبت به الباقی خسارت (820 ميليون تومان) هيچ تعهدی نخواهد داشت .

فرمول محاسبه خسارت بيمه مرکزی که توسط ديوان عدالت ابطال شد 

تقريبا بعد از يکسال از تصويب قانون بيمه شخص ثالث  دستورالعمل نحوه تعيين خسارت موضوع تبصره های 3 و 4 ماده 8 قانون بيمه اجباری توسط شورای عالی بيمه تصويب و جهت اجرا به شرکت های بيمه ابلاغ شد . در ماده 2 اين دستورالعمل نحوه پرداخت خسارت به خودروهای غير متعارف به شرح  زير مشخص شده بود :
ماده 2 : بيمه گر وسيله نقليه مسبب حادثه موظف است ميزان تعهد مسبب حادثه را بر اساس فرمول زير محاسبه و تا سقف تعهدات مالی بيمه نامه شخص ثالث (شامل تعهدات قانونی و مازاد مالی) نسبت به پرداخت خسارت خودرو نامتعارف زيان ديده اقدام نمايد

Bimehsara Com Formoul

بر اساس فرمول فوق چنانچه يک پرايد به عنوان مقصر با يک سواری بنز با ارزش يک ميليارد تومان تصادف ميکرد و با فرض اينکه مقدار خسارت وارده به بنز 5 ميليون تومان بود حداکثر خسارتی که راننده پرايد و يا بيمه شخص ثالث ايشان به مالک بنز پرداخت میکرد 900 هزار تومان بود و الباقی خسارت يعنی 4/100/000 تومان به عهده مالک بنز بود .
زيان مالک بنز ناشی از يک تصادف کوچک در حالی اتفاق می افتاد  که راننده پرايد دارای بيمه نامه شخص ثالث تا سقف 9 ميليون تومان بود . و حداقل انتظار اين بود که مالک بنز بتواند خسارت 5 ميليون خود را از محل بيمه شخص ثالث راننده پرايد که تا سقف  9 ميليون تومان اعتبار داشت دريافت کند اما با اعمال فرمول بيمه مرکزی و نسبت گيری دريافت خسارت کامل برای مالک بنز امکان پذير نبود .
اين فرمول ناشی از تفسير بيمه مرکزي از تبصره 3 و 4 ماده 8 قانون بيمه شخص ثالث بود . اما آقای پرويز فرج تبار با شکايت به ديوان عدالت اداری خواستار ابطال دستورالعمل بيمه مرکزی شد ايشان در دادنامه خود نحوه نسبت گيری در فرمول فوق را مغاير مواد 328 تا 335 قانون مدنی و همچنين موادی از قانون بيمه و قانون شخص ثالث اعلام کردند .هر چند بيمه مرکزی پاسخ بسيار جامعی به ايرادات وارد شده به دستورالعمل صادره ارائه کرد اما نهايتا هيات عمومی ديوان عدالت اداری پس از بررسی موضوع در تاريخ 1398/02/31 حکم به ابطال بند 2 از ماده يک و ماده 2 دستورالعمل بيمه مرکزی از تاريخ تصويب داد . 
با صدور اين حکم انتظار میرفت که خسارت های وارده به خودروهای غير متعارف در سال 1398 تاسقف 180 ميليون تومان (نصف ديه ماههاي حرام ) به طور کامل و بدون اعمال فرمول  و نسبت گيری توسط مقصر حادثه پرداخت شود و خسارت های بالای 180 ميليون تومان صرفا فقط تا سقف 180 ميليون تومان پرداخت شود اما اینگونه نشد .

اصلاح و ابلاغ دستورالعمل جدید نحوه محاسبه و پرداخت خسارت خودروهای غیر متعارف

شورای عالی بیمه در جلسه مورخه 1398/06/13 دستورالعمل نحوه تعیین خسارت خودروهای غیر متعارف را که قبلا بخش هایی از آن توسط دیوان عدالت اداری باطل شده بود پس از اصلاح تصویب و به شرکت های بیمه ابلاغ کرد . با حذف فرمول نسبت گیری محاسبه و پرداخت خسارت خودروهای غیر متعارف در مصوبه جدید مقرر گردیده است که خسارت های خودروهای غیر متعارف صرفا تا میزان خسارت متناظر وارده به گران ترین خودروی متعارف محاسبه و پرداخت گردد
به عنوان مثال اگر در تصادف یک پراید با یک BMW530  با فرض مقصر شناخته شدن پراید چراغ عقب BMW شکسته شده باشد مقدار خسارتی که راننده پراید و یا بیمه شخص ثالث پراید به مالک BMW پرداخت خواهد کرد  با فرض اینکه ارزش چراغ عقب MBW530 در بازار  60/000/000 ریال باشد به شرح زیر است :

در حال حاضر رنو ساندرو استپ وی در بازار حدود 180 میلیون تومان ارزش دارد بنابراین میتواند شاخص و مبنای مناسبی  برای گرانترین خودروی متعارف باشد ، بنابراین با فرض اینکه ارزش چراغ عقب رنو ساندرو 5/000/000 باشد ، مقدار خسارت قابل پرداخت به مالک BMW فقط 5/000/000 ریال خواهد بود و الباقی خسارت از مالک پراید قابل مطالبه و وصول نخواهد بود .
طبق تبصره 1 ماده 2 دستورالعمل جدید در مواردی که قطعات انواع گران ترین خودروهای متعارف اختلاف قیمت داشته باشند ، گران ترین آنها ملاک عمل خواهد بود به عبارت دیگرچنانچه در مثال فوق ارزش چراغ عقب رنو ساندرو در بازار بین 4/000/000 ریال تا 5/000/000 ریال متغیر باشد می بایست گران ترین چراغ یا همان 5/000/000 ریال ملاک محاسبه قرار گیرد .

طبق تبصره 2 ماده 2 دستورالعمل جدید در موادری که خودروی نامتعارف یا لوکس دارای قطعاتی باشد که نمونه یا مشابه آن در خوردوی متعارف وجود نداشته باشد آنگاه قیمت قطعه مشابه به آن در گران ترین خودروی متعارف ملاک محاسبه ارزیابان خسارت قرار خواهد گرفت .

 

Bimehsara Com Top1

معرفی نمایندگان برتر بیمه ایران مجتمع سعدی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

Rating StarRating StarRating StarRating StarRating Star

Bimehsara Com Top1

لوح تقدیر نماینده برتر بیمه ایران

مراسم معرفی و تجلیل از نمایندگان برتر بیمه ایران مجتمع سعدی همچون سال های گذشته در تاریخ 1397/04/20 در باشگاه بیمه ایران واقع در شهرک غرب خیابان ایران زمین و با حضور تعدادی از مدیران ارشد بیمه ایران و مدیران و نمایندگان مجتمع سعدی بیمه ایران برگزار شد و بیمه سرا برای دهمین بار موفق به کسب این عنوان شد .

در این مراسم ابتدا آقای دکتر عبدالصمد خدامی مدیر محترم مجتمع سعدی ضمن خوش آمدگویی گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود را ارائه کردند و موفقیت های به دست آمده را حاصل همدلی و همکاری کارکنان و مدیران مجتمع سعدی برشمردند .

Bimehsara Com Top2
دکتر عبدالصمد خدامی مدیر مجتمع سعدی بیمه ایران

سپس جناب آقای محمد تفرشی به عنوان رییس شورای نمایندگان مجتمع سعدی مجموعه ای از نیازها و دغدغه های شبکه فروش مجتمع سعدی را در سخنرانی خود بیان فرمودند .
در ادامه جناب آقای رسول آریانپور معاونت محترم مدیر عامل بیمه ایران در سخنرانی خود ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از شبکه نمایندگان بیمه ایران به عنوان مالک بیش از 88 درصد از پرتفوی بیمه ایران بر لزوم داشتن نگرش حرفه ای از سوی کلیه همکاران تاکید کردند ایشان کار بیمه گری را کاری مقدس شمردند که با حمایت از زیاندیدگان و مال باختگان تامین و آسایش را با خود به ارمغان می آورد

Bimehsara Com Top3
آقای رسول آریانپور معاون مدیر عامل بیمه ایران

سخنران بعدی مراسم جناب آقای دکترحسین روحی معاونت محترم امور نمایندگان بیمه ایران بودند ایشان نمایندگان بیمه را شریکی مطمئن و ماندگاربرای بیمه ایران دانستند و سیاست ها و برنامه های بیمه ایران را جهت افزایش کیفیت و پالایش شبکه فروش تشریح کردند .

 
Bimehsara Com Top4
دکتر حسین روحی معاون امور نمایندگان بیمه ایران

ایشان ضمن اشاره به سیاست های ابلاغی مدیر عامل در سال 97 توسعه بیمه های زندگی را از اهم برنامه های بیمه ایران شمردند و همکاری نمایندگان بیمه عمر با نمایندگان جنرال را یکی از برنامه های جدید شرکت اعلام کردند . بازنگری در شرایط بیمه مسئولیت حرفه ای نمایندگان بیمه از دیگر محورهای سخنرانی ایشان بود .در ادامه ایشان از برقراری مجدد اعطای وام خرید دفاتر نمایندگان بیمه و همچنین امکان استفاده نمایندگان بیمه از تسهیلات رفاهی شرکت توسط شبکه فروش خبر دادند .
در ادامه مراسم جناب آقای فرهاد تحویلدار از مدیران مجتمع سعدی بیمه ایران با ارائه گزارشی نحوه انتخاب و گزینش نمایندگان برتر را تشریح کردند .

Bimehsara Com Top5
آقای فرهاد تحویلدار

آخرین سخنران مراسم جناب آقای دکتر نوری اعتماد دبیرمحترم انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران استان تهران بودند .

Bimehsara Com Top6
دکتر علیرضا نوری اعتماد دبیر انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران

در ادامه مراسم نمایندگان برتر مجتمع معرفی و با اعطای لوح تقدیر و جوایز از ایشان قدردانی بعمل آمد . همچنین تعدادی از پرسنل بازنشسته مجتمع سعدی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند .

 

Bimehsara Com Top7
آقای جواد قبادی مدیر عامل بیمه سرا

اسامی نمایندگان برتر حقیقی بیمه ایران مجتمع سعدی در سال مالی 1396 
1- جناب آقای محمود ایزدی نمایندگی6267 
2- جناب آقای جواد قبادی نمایندگی 5301 ( بیمه سرا )
3- سرکار خانم سیمین برزگر نمایندگی 4963
4- جناب آقای علیرضا گل محمدی نمایندگی 5222
5- جناب آقای محمود دلجو نمایندگی 5678
6- سرکار خانم هنگامه سید احمد کرمانی نمایندگی 5549

اسامی نمایندگان برتر حقوقی بیمه ایران مجتمع سعدی در سال مالی 1396
1- شرکت ایمن نهال با کد 9979
2- شرکت پیام شهابان با کد 9985

اسامی کارگزاران برتر بیمه ایران مجتمع سعدی در سال مالی 1396
1- شرکت کارگزاری بهینه پوی با کد 9863
2- کارگزاری آقای ایرجی با کد 50135

اسامی نمایندگان برتر فروش بیمه عمر مجتمع سعدی در سال مالی 1396
1- جناب آقای سید عباس علوی لواسانی نمایندگی 5643
2- شرکت خدامت بیمه ای رایان سایپا
3- جناب آقای محمود ایزدی نمایندگی 6267

 

سیر تا پیاز دیه سال 98 - 4.6 out of 5 based on 5 votes

امتیاز کاربران

Rating StarRating StarRating StarRating StarRating Star

Bimehsara Com Vengeance1

دیه سال 98 اعلام شد 

ديه سال 1398 در ماههای عادی 270/000/000 تومان و در ماههای حرام 360/000/000 تومان توسط قوه قضاييه تعيين شد .
طبق قانون قوه قضائيه مكلف است تا پايان پانزدهم اسفند هر سال ميزان ريالی ديه موضوع ماده (549) قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 را تعيين و برای اجرا از ابتدای سال بعد اعلام كند.( ماده 52 قانون بيمه شخص ثالث )

ديه چيست ؟
ديه اعم از مقدر و غيرمقدر، مالی است که در شرع مقدس براي ايراد جنايت غيرعمدی بر نفس، اعضاء و منافع و يا جنايت عمدی در مواردي که به هر جهتی قصاص ندارد، به موجب قانون مقرر میشود.(ماده 17 قانون مجازات اسلامی)

ديه مقدر چيست ؟
ديه مقدر، مال معينی است که در شرع مقدس به سبب جنايت غيرعمدی بر نفس، عضو يا منفعت، يا جنايت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده است. (ماده 448قانون مجازات اسلامی )

ارش يا ديه غير مقدر چيست ؟
ارش، ديه غيرمقدر است که ميزان آن در شرع تعيين نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کيفيت جنايت و تأثير آن بر سلامت مجنی عليه و ميزان خسارت وارده با در نظر گرفتن ديه مقدر و با جلب نظر کارشناس ميزان آن را تعيين میکند. مقررات ديه مقدر در مورد ارش نيز جريان دارد، مگر اين‌که در اين قانون ترتيب ديگری مقرر شود.( ماده 449قانون مجازات اسلامی )

ماههاي حرام کدامند ؟
اعراب در دوران جاهليت و پيش از اسلام با هدف برقراری امنيت نسبی در چهار ماه از سال دست از جنگ و خونريزی ميکشيدند تا فرصتی برای تجارت ، پرستش بت ها و ساير امور زندگی فراهم گردد. پس از ظهور اسلام اين سنت حفظ و مورد تاييد قرار گرفت .ماههای حرام عبارتند از محرم، رجب، ذیالقعده، ذیالحجه . هرگاه رفتار مرتکب و فوت مجنی عليه هر دو در ماههای حرام «محرم، رجب، ذیالقعده، ذیالحجه» يا در محدوده حرم مکه، واقع شود خواه جنايت عمدی خواه غيرعمدی باشد، علاوه بر ديه نفس، يک‌سوم ديه نيز افزوده می گردد، ساير مکانها و زمانهای مقدس و متبرک مشمول حکم تغليظ ديه نيست.(ماده 555 قانون مجازات اسلامی )
دیه ماههای حرام یا تغليظ ديه مخصوص قتل نفس است و در جنايت بر اعضاء و منافع جاری نيست.(ماده 557 قانون مجازات اسلامی )

همه چیز گران شد به جز جان انسان ها !
مقدار دیه در اسلام یکصد راس شتر یا دویست راس گاو یا هزار راس گوسفند تعیین شده است اما از آنجاییکه نوع دیه را مقصر انتخاب میکند بنابراین شتر به عنوان ارزانترین نوع دیه مبنای محاسبه دیه قرار میگیرد.با افزایش افسار گسیخته قیمت ها در سال 97 و بالا رفتن قیمت شتر انتظار میرفت مبلغ دیه در سال 98 حداقل در ماههای عادی 500 میلیون و در ماههای حرام 666 میلیون تومان اعلام گردد لیکن قوه قضاییه شاید با مصلحت اندیشی همه کارشناسان را شگفت زده کرد . دیه 360 میلیونی در سال 98 همانقدر کا باعث خوشحالی سهامداران شرکت های بیمه شد موجب ناراحتی و تضییع حقوق خانواده هایی شد که یا عزیزی را از دست داده اند و یا دچار صدمات جسمانی شده اند .

Bimehsara Com Vengeance3

نيازی به دريافت الحاقی نيست 
با افزايش مبلغ ديه به طور خودکار تعهدات بيمه نامه های صادره شخص ثالث تا سقف مبلغ ديه جديد افزايش ميابد و نيازی به دريافت الحاقی نيست .
بيمه گر يا صندوق حسب مورد مكلفند خسارت بدنی تعلق گرفته به شخص ثالث را به قيمت يوم الاداء و با رعايت اين قانون و ساير قوانين و مقررات مربوط پرداخت كنند. بيمه گر، در صورتی كه خسارت بدنی كه به زيان ديده پرداخت نموده بيشتر از تعهد وی مندرج در ماده (8) اين قانون باشد، می تواند نسبت به مازاد پرداختی، به صندوق رجوع يا در صورت موافقت صندوق در حسابهای في مابين منظور كند مشروط بر اينكه افزايش مبلغ قابل پرداخت بابت ديه منتسب به تأخير بيمه گر نباشد.( ماده 13 قانون بیمه شخص ثالث )

نکته مهم : فقط بیمه گذاران بیمه های شخص ثالث از خرید الحاقی بی نیاز هستند و بیمه گذاران بیمه های مسئولیت میبایست نسبت به افزایش تعهد بیمه نامه های خود اقدام کنند .

افزايش سقف خسارت مالی بیمه نامه ها
حداقل تعهد مالی بیمه نامه های شخص ثالث طبق قانون معادل 2.5% دیه ماههای حرام است لذا با افزایش مبلغ دیه در سال جدید این رقم معادل 9 میلیون تومان خواهد بود. ضمن اینکه شرکت های بیمه خسارت های تا سقف 9 میلیون تومان را در سال 98 بدون کروکی میبایست پرداخت کنند .
حداقل مبلغ بيمه موضوع اين قانون در بخش خسارت بدنی معادل حداقل ريالی ديه يك مرد مسلمان در ماههای حرام با رعايت تبصره ماده (8) اين قانون است و در هر حال بيمه گذار موظف به اخذ الحاقيه نمی باشد. همچنين حداقل مبلغ بيمه موضوع اين قانون در بخش خسارت مالی معادل دو و نيم درصد (2/5%) تعهدات بدنی است. بيمه گذار مي تواند براي جبران خسارت های مالی بيش از حداقل مزبور، در زمان صدور بيمه نامه يا پس از آن، بيمه تكميلی تحصيل كند.(ماده 13 قانون بيمه شخص ثالث )

برابری ديه زن و مرد 
ديه قتل زن، نصف ديه مرد است.(ماده 550 قانون مجازات اسلامی)
هر چند طبق قانون مجازات اسلامی ديه زن نصف ديه مرد است ليکن در قانون بيمه شخص ثالث شرکت های بيمه و صندوق تامين خسارت هاي بدنی مکلف شده اند که ديه زن و مرد را يکسان پرداخت کنند .
لازم به ذکر است دامنه پوشش این قانون صرفا محدود به حوادث رانندگی و شرکت های بیمه است و در سایر موارد قانون مجازات اسلامی حاکم خواهد بود
يمه گر مكلف است در ايفاء تعهدات مندرج در اين قانون خسارت وارده به زيان ديدگان را بدون لحاظ جنسيت و دين تا سقف تعهدات بيمه نامه پرداخت كند. مراجع قضائی موظفند در انشای حكم پرداخت ديه، مبلغ مازاد بر ديه موضوع اين ماده را به عنوان بيمه حوادث درج كنند.(ماده 10 قانون بيمه شخص ثالث )

در سال 98 خودرو با ارزش بیش از 180 میلیون تومان غیر متعارف محسوب خواهد شد
طبق قانون بیمه شخص ثالث خودروهای موجود در جامعه به دو گروه خودروهای متعارف و خودروهای غیر متعارف تقسیم بندی شده اند ، بر اساس این تقسیم بندی خودروهایی که ارزش آنها بیشتر از نصف دیه یک مرد مسلمان در ماههای حرام باشد خودرو غیر متعارف شناخته خواهند شد و خودروهایی که ارزش آنها کمتر از این مبلغ باشد خودرو متعارف محسوب میشوند .
خسارت مالی ناشي از حوادث رانندگی صرفاً تا ميزان خسارت متناظر وارده به گرانترين خودروی متعارف از طريق بيمه نامه شخص ثالث و يا مقصر حادثه قابل جبران خواهد بود.(تبصره4 ماده 8 قانون بيمه شخص ثالث )

ديه اقليت های دينی 
ماده 554 قانون مجازات اسلامی: براساس نظر حکومتی مقام رهبری، ديه اقليتهای دينی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران به اندازه ديه مسلمان تعيين میگردد.

تعدد ديه 
گاهی در بعضی از حوادث مقدار جراحت های وارده به مصدوم زیاد است به طوری که پس از محاسبه دیه تک تک اعضای آسیب دیده جمع کل دیه بیش از مبلغ یک دیه کامل میشود در چنین مواقعی شرکت های بیمه مکلف به پرداخت کامل دیه هستند .
در صورتی كه در يك حادثه، مسؤول آن به پرداخت بيش از يك ديه به هر يك از زيان ديدگان محكوم شود، بيمه گر مكلف به پرداخت كل خسارات بدنی است، اعم از اينكه مبلغ مازاد بر ديه، كمتر از يك ديه كامل يا بيشتر از آن باشد.(تبصره ماده 9 قانون بيمه شخص ثالث )


Bimehsara Com Vengeance2

درصدهای دیه سال 98 :

مبنای محاسبه برای تعیین دیه نقص عضو ، دیه ماه های عادی است و درصدی از مبلغ 270/000/000 تومان به شرح زیر خواهد بود .

یک درصد دیه سال 98 : 2/700/000 تومان

دو درصد دیه سال 98 : 5/400/000 تومان

سه درصد دیه سال 98 : 8/100/000 تومان

چهار درصد دیه سال 98 : 10/800/000 تومان

پنج درصد دیه سال 98 : 13/500/000 تومان

ده درصد دیه سال 98 : 27/000/000 تومان

بیست درصد دیه سال 98 : 54/000/000 تومان

پنجاه درصد دیه سال 98 : 135/000/000 تومان

Bimehsara Com Coupon

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank

Bimehsara Com Coupon

از ابتدای سال 1397 بیمه نامه های شخص ثالث صادره توسط تمام شرکت های بیمه فاقد کوپن هستند . این تصمیم در سندیکای شرکت های بیمه و با نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با اهداف زیر اتخاذ گردیده است .
1- حذف بار روانی ناشی از کوپنی بودن بیمه شخص ثالث
2- اصلاح باور عمومی اشتباه که تصور میشد فقط 4 بار (به تعداد 4 کوپن ) میشود از بیمه شخص ثالث استفاده کرد
3- کاهش مشکلات ناشی از جمع آوری و تبادل کوپن بیمه سال های قبل توسط نمایندگان بیمه
4- جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از کوپن های بیمه شخص ثالث
5- حرکت به سمت الکترونیکی شدن فرایند های صدور و خسارت بیمه ها با توجه به فراهم بودن زیرساخت های لازم همچون سامانه سنهاب بیمه مرکزی و حذف فرایندهای سنتی و کاغذی
در حال حاضر بیمه های شخص ثالث همچنان بصورت کاغذی اما بدون کوپن عرضه میگردند لیکن در آینده نه چندان دور با اصلاح قوانین کارت های الکترونیکی جایگزین بیمه نامه های کاغذی موجود خواهند شد

جهت اطلاع از شرایط و راهنمای دریافت خسارت بیمه های شخص ثالث کلیک کنید 

Bimehsara Com Jarimeh

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank

Bimehsara Com Jarimeh

با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از فقدان بیمه شخص ثالث در تصادفات رانندگی و ترویج فرهنگ بیمه بنا به پیشنهاد بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مصوبه مجمع عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی جرایم بیمه شخص ثالث کلیه خودروهایی که فاقد بیمه شخص ثالث بوده اند از تاریخ 1 الی 30 بهمن 1398 بخشیده شد . همچنین مقرر شد جرایم بیمه شخص ثالث انواع موتور سیکللت و ماشین آلات کشاورزی از تاریخ 1 بهمن 98 به مدت 3 ماه طبق این مصوبه مشمول بخشودگی گردد.
لازم به ذکر است خرید بیمه شخص ثالث همچون سایر کشورهای جهان در ایران نیز اجباری است و در صورت عدم خرید بیمه شخص ثالث توسط مالکان خودروها بر اساس بند ب ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث مصوب 1395 مجلس شورای اسلامی مبلغي معادل حداكثر يك سال حق بيمه اجباري بصورت روزشمار از دارندگان وسيله نقليه اي كه از انجام بيمه شخص ثالث خودداري كنند وصول و به حساب صندوقی به نام صندوق تامین خسارت های بدنی واریز میشود .
جهت اشنایی بیشتر با صندوق تامین خسارت های بدنی کلیک کنید .
از بیمه گذارانی که تا کنون نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث خود اقدام نکرده اند تقاضا میشود از این فرصت استفاده نمایند و در مهلت تعیین شده نسبت به خرید بیمه شخص ثالث اقدام نمایند .

مشاهده جدول حق بیمه بیمه شخص ثالث 

 

Bimehsara Com Offer News

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank

Bimehsara Com Offer News

با هدف خدمت رسانی مطلوب و تامین آرامش مسافران در ایام نوروز بیمه ایران به کلیه عزیزانی که از تاریخ 15 اسفند 96 الی 31 فروردین 97 اقدام به خرید و یا تمدید بیمه بدنه کنند از 10% تخفیف ویژه نوروزی علاوه بر سایر تخفیف های موجود بهره مند خواهند شد .لازم به ذکر است تخفیف نوروزی بیمه بدنه صرفا برای خودروهای سواری پیش بینی شده است .همچنین در این طرح امکان صدور بیمه نامه بدنه کوتاه مدت در دوره های زمانی 15 روز ، 30 روز و 45 روزه با تخفیف نوروزی پیش بینی شده است .

سایر تخفیف های موجود و قابل ارایه به بیمه گذاران عزیز در بیمه بدنه عبارتند از :


1- تخفیف عدم خسارت :سال اول 25% سال دوم 35% سال سوم 45% سال چهارم 60%
2- تخفیف خودروهای صفر کیلومتر : خودروهای سواری 30% بارکش 20%
3- تخفیف گروهی:در صورتیکه بیمه گذار بصورت یکجا برای بیش از 50 خودرو بیمه بدنه خریداری کند با توجه به تعداد بیمه بدنه خریداری شده از 10 الی 20 درصد تخفیف داده میشود
4- تخفیف ویژه ایثارگران : جانبازان و آزادگان عزیز و اعضای محترم خانواده شهدا در زمان خرید بیمه بدنه میتوانند از تخفیف 20% بهره مند شوند
5- تخفیف ویژه اعضاء محترم هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور 10%
6- تخفیف ویژه به خودروهای با کیفیت : به خودروهایی که از سال ساخت آنها بیش از 5 سال سپری نشده باشد و دربانک اطلاعاتی بیمه ایران جزو خودروهای با کیفیت باشند 10% تخفیف ویژه کیفیت داده میشود
7- تخفیف نقدی : در صورت پرداخت نقدی حق بیمه بدنه 10% تخفیف اعمال میشود
نکته : حداکثر تخفیف قابل ارائه در بیمه بدنه از 70% تجاوز نخواهد کرد

محاسبه و خرید آنلاین بیمه بدنه

Bimehsara Com BodyOffer

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank

 

پیرو بخشنامه صادره توسط جناب آقای فراشیانی مدیریت محترم بیمه های اتومبیل بیمه ایران و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ 12 بهمن تا 29 اسفند 1397 ده درصد تخفیف علاوه بر سایر تخفیف های موجود به خریداران بیمه بدنه اعمال خواهد شد .

سایر تخفیف های قابل ارائه به بیمه گذاران ارجمند عبارتند از :

1- تخفیف خودروهای سواری صفر کیلومتر 30%

2- تخفیف خودروهای بارکش صفر کیلومتر 20%

3- تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه 10%

4- تخفیف اعضا محترم هیئت علمی دانشگاهها 10%

5- تخفیف خانواده محترم شهدا و جانبازان و آزادگان عزیز 10%

6 - تخفیف کیفیت به خودروهای با کیفیت و با سال ساخت کمتر از پنج سال 10%

7- تخفیف گروهی به بیمه گذارانی که از 50 الی 100 فقره بیمه نامه خرید کنند 10% و در صورت خرید بیش از 100 فقره بیمه بدنه 20%

8- تخفیف عدم خسارت سال اول 25% سال دوم 35% سال سوم 45% سال چهارم و بیشتر 60%

توضیح اینکه حداکثر تخفیف در بیمه بدنه 70% خواهد بود .

در همین راستا به خریداران بیمه آتش سوزی نیز در ایام دهه فجر 10% تخفیف اعطاء خواهد شد .

محاسبه و خرید آنلاین بیمه بدنه 

صفحه1 از3

فرم ارتباط با ما

Call Now Button Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
No Internet Connection